İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

İzmir’e çağdaş sanatlar müzesi

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, Alsancak Limanı’nın arkasında yer alan tarihi un fabrikasını, kültür ve sanat hayatına kazandırmaya hazırlanıyor.

Yaşar Topluluğu şirketleri ve Yaşar Üniversitesi tarafından kullanılan, ‘Korunması Gerekli Taşınmaz Kültür Varlığı’ tescilli eski un fabrikası, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nca müze haline getiriliyor. 

Müzenin inşaatını gezen Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı İdare Heyeti Başkan Yardımcısı Feyhan Yaşar, “İzmir’e ve bölgemize bir çağdaş sanatlar müzesi kazandırıyor olmaktan çok mutluyuz” dedi. 2018 yılı başında başlayan çalışmaların 2019 yılının ikinci yarısında tamamlanması ve yıl sona ermeden açılması hedefleniyor. 

İzmir’in kültür-sanat yaşamına renk katması beklenen Selçuk Yaşar Kent Müzesi’nde Yaşar Koleksiyonu’na ait çağdaş Türk resimlerinin yanı sıra Yaşar Ailesi koleksiyonundan 19. ve 20. yüzyıllara ait halı ve kilimler ile arkeolojik eserlerin daimi sergi şeklinde, dönemlik seçkiler halinde sergilenmesi planlanıyor. Müze ayrıca modern ve güncel sanata yönelik olarak Türkiye ve dünya çapında geçici ve dönemsel sergilere ev sahipliği yapacak. Selçuk Yaşar Kent Müzesi, 2600 metrekare geçici ve kalıcı sergi alanları, kütüphane, 300 metrekare atölye alanı, yönetim bölümü, idari ofisler, 326 kişilik opera çukuru olan konferans salonu, kafeterya ve satış birimleri ile kent yaşamına yeni bir soluk getirecek.

Kaynak: MilliyetKategoriler
0232 421 3 999

okuremlak.com.tr, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir